[FLAŞ]Maltepe'de oy sayımı durduruldu

[FLAŞ]Maltepe'de oy sayımı durduruldu

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), kaybettiği İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı seçiminde sonuçlara yaptığı itirazlarda her gün yeni bir oyalama taktiğine sarılıyor. Oyların yeniden sayım işleminde sonuncu ilçe olan Maltepe'de oy sayımı durduruldu.

İstanbul'un Maltepe ilçesinde oyların yeniden sayımı durduruldu. İlave 10 sandık kurulunun da iptal edildiği kaydedildi.
Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) 31 Mart Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Seçimi'nde İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı yarışını kaybedince "geçersiz oylar yeniden sayılsın" talebi üzerine Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) müracaat etmişti. 
MALTEPE SONUNCU İLÇEYDİ
AKP'nin itirazını kabul eden YSK'nın talimatıyla başlatılan oy sayımında Maltepe ilçesi haricinde bütün sandıklar 2'nci kez sayılmıştı. Maltepe'de de sayımın bugün bitmesi bekleniyordu. 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İyi Parti'nin ortak adayı Ekrem İmamoğlu, AKP ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) sayım için kurullara müşahit göndermeyerek sayımı yavaşlattığını kaydetmişti. 
"SEÇİM GARANTİ YENİLENECEK" İDDİASI
Habertürk yazarı Fatih Altaylı, AKP'ye yakın bir kaynağı atıf yaptığı makalesinde, "AKP teşkilatlarına seçim garanti yenilecek bilgisi gönderildi." ifadelerini kullanmıştı.
AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz bugün yaptığı açıklamada "olağanüstü itiraz" için hazırlıkları tamamladıklarını ve seçimin iptal edilmesi için YSK'ya müracaat edeceklerini belirtmişti.  

Please publish modules in offcanvas position.