Mansur Yavaş’a açılan davada ‘şikayetçi’nin avukatı çekildi

Mansur Yavaş’a açılan davada ‘şikayetçi’nin avukatı çekildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mansur Yavaş hakkında, seçime sayılı günler kala hazırlanan iddianamede, davacı Necmettin Kesgin'in avukatı olarak görünen Levent Ekmen, mahkemeye bir dilekçe vererek davadan çekildi.

Anketlere göre Ankara’daki seçim yarışını AKP’li rakibinin açık ara önünde sürdüren Mansur Yavaş hakkında “sahte senet” iddiasıyla şikayette bulunan Necmettin Kesgin’in avukatı davadan çekildi.

Seçimlere sayılı günler kala hükümete yakın A Haber kanalında canlı yayın konuğu olan Keskin’in şikayette bulunduğunu açıklaması sonrası, Yavaş hakkında hızlı bir şekilde hazırlanan iddianame Ankara Batı 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilmiş, bu olay tepkilere neden olmuştu.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Mansur Yavaş ise söz konusu şikayette bulunan Kesgin’in suç dosyasının kabarık olduğunu ve olayda mağdur olan kişinin aslında kendisi olduğunu belirtirken, “Yavuz hırsızın ev sahibine baskın gelmesine izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

AVUKATI DAVADAN ÇEKİLDİ

Bu tartışmalar sürerken söz konusu davada yeni bir gelişme yaşandı. Yeniçağ gazetesinin haberine göre, davacı Necmettin Kesgin’in avukatı Levent Ekmen, Ankara Batı 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne verdiği dilekçe ile Keskin’in vekilliğinden çekildi.

Ekmen dilekçede, “Soruşturma dosyasında sunulan vekalet ile dosyanızda Necmettin Keskin vekili olarak görünmekteyim. Necmettin Keskin vekilliğinden çekiliyorum gereğinin yapılmasını saygılarımla dilerim” ifadelerine yer verdi.

Please publish modules in offcanvas position.