Şirketi yağmalanan işadamı: 15 Temmuz akşamı 'yukarı'dan arandım...

Şirketi yağmalanan işadamı: 15 Temmuz akşamı 'yukarı'dan arandım...

Kayyım atanarak yağmalanan TARKİM Havacılığın sahibi işadamı Faruk Bayındır darbe girişimi gecesi kendisinden istenenleri ve sonrasında yaşadıklarını sosyal medya üzerinden anlattı.

Kendisine ait Twitter hesabından açıklamalarda bulunan TARKİM Havacılık’ın sahibi işadamı Faruk Bayındır, 15 Temmuz gecesi Ankara-İstanbul-Atina hattında yaşananları yazdı.O gece, yurtdışında bulunan dönemin İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu’nun Türkiye’ye getirilmesi operasyonunu bizzat yönettiğini aktaran Bayındır, “‘Acil olarak  İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Hacısalihoğlu’nun ne yapılıp edilip mutlaka İstanbul’a getirilmesi gerektiğini’ söylediler. Darbecilere karşı mücadelede bana düşen bir görev olduğunu varsaydım. Atatürk Havalimanı kapanmıştı. Hadi Hacısalihoğlu ise bir THY uçağı ile yurtdışı seyahatteydi. Filmleri aratmayacak bir operasyon gerçekleştirdik” dedi.
TERÖRLE SUÇLANDIM; O ZAMAN O GECE EN KRİTİK OPERASYONU NASIL BANA YAPTIRDINIZ? O saatlerde bir müşterisiyle havada olan TARKİM Havacılık’ın uçaklarından birinin acilen Atina’ya indirdiklerini ve Salihoğlu’nu Türkiye’ye getirdiklerini aktaran Bayındır, daha sonra  başsavcının talimatıyla kendisine ‘terör’ soruşturması açıldığını aktardı. Bayındır, “Başsavcı Hadi Hacısalihoğlu bir hafta sonra bana ve kardeşime ‘F… üyeliği’nden yakalama kararı çıkarttı. Ben ‘terörist’ isem ve 15 Temmuz bir ‘F… darbesi’ ise o gece benden böyle kritik bir operasyonu neden istediniz ?” diye sordu.
17 ARALIK’TAN SONRA YILDIZI PARLAYAN BAŞSAVCI
Bayındır’ın bahsettiği Başsavcı Hadi Salihoğlu,17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmalarından sonra AKP hükümetinin gözde yargı görevlilerinden biri haline geldi. Soruşturmaların üstünün örtülmesi, özel görüşmeler, savcı-hakimlere, yolsuzluk operasyonu yapan polislere operasyon, medyaya baskı operasyonları gibi onlarca hukuksuzluğun altında imzası olan Salihoğlu, Temmuz 2018’de HSK’dan emekliliğini isteyerek görevinden ayrılmıştı.
Bayındır’ın anlatımıyla 15 Temmuz’da şunlar yaşandı:

1-Korku duvarını lütfen aşın artık,bildiklerinizi, şahit olduklarınızı anlatın. Belki yaşanan haksızlıklara ve zulme itiraz edip karşı çıkar diye bekledim ama onlar zulme ortak olmayı seçtiler.Ben yazınca da hemen dostlarımı arattılar. Onlara son sözüm şu; zulüm ile abad olunmaz.
2-Önceki anlattıklarımla ilgili hala savcıların beni aramasını bekliyorum. Şimdi anlatacaklarım gazeteci dostlarımın dikkatini çekecektir. Öncelikle 15 Temmuz akşamı ve sonrasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Allah bir daha ülkeye öyle bir gece yaşatmasın.
3-Kayda geçsin diye tekrar ediyorum. Her kim 15 Temmuz’u planlamışsa, masum insanlara kurşun sıkmışsa, haberdar olduğu halde tedbir almak yerine istismar etmeye kalkmışsa Allah belasını versin. Her iki cihanda da ellerim yakasında olacak.
4-15 Temmuz akşamı. Evimde oturuyor ve herkes gibi ne olduğunu anlamaya çalışıyordum. 10.45 gibi cep telefonum çaldı. Arayanlar ‘yukarı’dandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısını yurtdışından getirmemizi istediler.
5-Ardından da ‘Acil olarak  İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Hacısalihoğlu’nun ne yapılıp edilip mutlaka İstanbul’a getirilmesi gerektiğini’ söylediler. Darbecilere karşı mücadelede bana düşen bir görev olduğunu varsaydım.
6-Atatürk Havalimanı kapanmıştı. Hadi Hacısalihoğlu ise bir THY uçağı ile yurtdışı seyahatteydi. Filmleri aratmayacak bir operasyon gerçekleştirdik. AKP’nin el koyup yağmaladığı TARKIM Havacılığın bir uçağı o anda havadaydı.
7-İçinde de parasını ödeyip uçağı kiralamış bir yolcu vardı. Yolcumuza ‘çok olağanüstü bir durum var, Atina’ya ineceğiz’ dedik. Uçağı Atina’ya indirdik. THY uçağı da Atina’ya yönlendirildi. Atina Havalimanında yolcuyu indirip başsavcıyı beklemeye başladık.
8-Fakat başsavcı Hadi Hacısalihoğlu hastalanmıştı. Şekeri ve tansiyonu varmış. Gece saat 2’yi geçiyordu. Havalimanına doktor getirildi. Başsavcı Hacısalihoğlu 3-4 saat kadar müşahade altında tutuldu.
9-Doktor olur verince başsavcıyı alıp İstanbul’a uçtuk. Devletimiz bizden yardım istemişti ve biz o gece adeta imkansızı başarıp başsavcıyı özel bir operasyonla İstanbul’a getirmiştik. Peki sonra ne oldu biliyor musunuz ?
10-Başsavcı Hadi Hacısalihoğlu bir hafta sonra bana ve kardeşime ‘FETÖ üyeliği’nden yakalama kararı çıkarttı. Ben ‘terörist’ isem ve 15 Temmuz bir ‘FETÖ darbesi’ ise o gece benden böyle kritik bir operasyonu neden istediniz ?
11-Madem ben ‘teröristim’, daha Devletin en yetkililerinin nerede olduğu, ne yaptığı bile bilinmiyorken benimle irtibata geçip böyle kritik bir talebi neden yaptınız ? Ben teröristsem başsavcıyı alıp getirmek için film gibi bir operasyonu neden yaptım ?
12-Sorular… sorular… ve cevapsız sorular…

Please publish modules in offcanvas position.