‘İnsan’a dair filmler Pera’da buluşacak

‘İnsan’a dair filmler Pera’da buluşacak

Başkasının Eli adlı film gösterimi serisinde insanlar arasındaki mesafenin sorgulandığı filmleri ücretsiz izleyici ile buluşacak. İlk film, yaşlı insanları hedef alan bir sosyal medya dolandırıcısını konu edinen İsviçre yapımı ‘İyi Olanlar’.

Pera Film ve Fol iş birliğiyle gerçekleşecek yeni bir film gösterimi serisi başlıyor: Başkasının Eli. Gösterimler mesafelerin azaldığı, imkânların çoğaldığı toplumlarda, insanlar arasındaki mesafenin sorgulanmasını konu edinen filmlere odaklanacak.

Yenilikçi dilleriyle konvansiyonel sinemaya meydan okuyan filmleri bir araya getiren Başkasının Eli, hem günümüz sinemasının Türkiye’de gösterilme fırsatı bulamamış önemli örneklerini, hem de geçmişte çekilip çok az insana ulaşabilmiş filmleri yeniden seyirciyle buluşturmayı hedefliyor. Program boyunca her gösterimden sonra bir söyleşi de gerçekleştirilecek. Ayrıca program kapsamındaki Pera Film gösterim ve etkinlikleri ücretsiz gerçekleşecek ve rezervasyon alınmayacak.

İLK FİLM İSVİÇRE’DEN

Programın ilk filmi 2017 İsviçre yapımı İyi Olanlar (Dene Wos Huet Geit). Cyril Schäublin imzalı filmde Sarah Stauffer, Nikolai Bosshardt, Fidel Morf ve Belgouidoum Chihanez gibi isimler rol alıyor. Almanca film, Türkçe altyazılı olarak 15 Mart Cuma saat 19.00’da Pera Müzesi’nde ücretsiz izlenilebilir.

Genç bir çağrı merkezi çalışanı olan Alice, internet aboneliği ve sigorta poliçesi satmadaki becerisini kullanarak yaşlı insanları aramakta, torunlarıymış ve acilen paraya ihtiyacı varmış gibi davranarak onları dolandırmaktadır. İyi Olanlar, Alice’in Zürih’te yol açtığı kargaşayı uzaktan gözlemliyor.

Gösterimin ardından saat 20.30’da ise yazar Feride Çiçekoğlu ile bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Please publish modules in offcanvas position.