Kürdistan’a önce Joss Stone gitti

Kürdistan’a önce Joss Stone gitti

Stone: “Hava soğuk ve nemliydi, ama bu kadar sıcak karşılayan insanlarla buluşmak çok hoş. Suriye gözardı edilmeyi hak etmiyor, Kürdistan gözardı edilmeyi hak etmiyor.”

İngiliz şarkıcı ve oyuncu Joss Stone, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Suriye sınırını geçerek Rojava’nın Derik kentinde konser verdiğini duyurdu.

Kültür Servisi’nin aktardığına göre, hangi ülke üzerinden sınırı geçtiğini açıklamayan Stone, sınırı geçerken herhangi bir sorun yaşamadığını belirtti. Stone, Rojava sokaklarında yalın ayak dolaştı.

Sosyal medya hesabından video yayımlayan Stone, “Hava soğuk ve nemliydi, ama bu kadar sıcak karşılayan insanlarla buluşmak çok hoş. Suriye gözardı edilmeyi hak etmiyor, Kürdistan gözardı edilmeyi hak etmiyor” dedi.

Stone videoda, IŞİD’in teslim olduğunu duyduğunu belirterek “Ama bu, Suriye halkı veya Kürt halkı için her şeyin bittiği anlamına gelmiyor. Son derece karmaşık. Benim anlatamayacağım bir öykü ama söyleyebileceğim tek şey, bu kısa zamanda burada çok şey öğrendiğimdir. Umarım barış herkes için yakında gelir” diye konuştu.

1987 doğumlu İngiliz soul, R&B şarkıcısı, söz yazarı ve oyuncu olan Joss Stone “The Soul Sessions” adlı ilk albümünü 2003 yılında yayımlandı. 2004 yılında yayımlanan ikinci albümü “Mind Body & Soul Sessions: Live in New York City” ile İngiltere müzik listelerinde ciddi bir başarı elde eden Stone, “You Had Me” adlı şarkısıyla dünya çapında ilgi gördü.

2006 yapımı “Eragon” adlı film ile 2016 yapımı “Tomorrow” adlı filmde rol aldı.

Please publish modules in offcanvas position.